გეგმა
|
გაკვეთილის თემა |
შეკრება |
|
საგანი |
მათემატიკა |
|
კლასი |
2 |
|
გაკვეთილის მიზნები |
მოსწავლეებს ვასწალოთ შეკრება , ბავშვებმა უნდა ისწავლონ 5+2, 8+2, 9+1 სახის გამოთვლების შესრულება და მათი გამოყენება ცხოვრებაში . |
|
დრო |
35 |
|
მოსწავლეთა წინარე ცოდნა |
ვამოწმებთ შესასვლელი და გასასვლელი ბარათების მეშვეპბით |
|
გაკვეთილის მსვლელობა |
I-ფაზა: მასწავლებელი გაკვეთილს იწყებს საშინაო დავალებების ამოწმებით, და მერე იმეორებს იმ დავალებებს რომლებსაც ჰქონდათ ნასწავლი წინა გაკვეთილზე ჩხირების გამოყენებით მოსწავლეებს სთხოვს დავალებების შესრულებას, და ეს ყველაფერი აკეთებს Powerpoint- ის პრეზენტაციის დახმარებით . (დრო 10 წუთი) II-ფაზა: გადავა ახალ თემის ახსნაზე. მაგრამ სანამ იწყებს ახალი თემის ახსნა მანამდე მოსწავლეებს დაუსვამს რამდენიმე კითხვა, იმისთვის რომ შეამოწმოს წინარე ცოდნა. მერე უკვე კითხვა პასუხების შემდეგ უკვე გადადის ახალი თემის ახსნაზე. გაკვეთილის დაწყებამდე მასწავლებელი ასევე დაფაზე მომზადებული აქვს რამდენიმე აქტივობა რომლების დახმარებითაც უნდა აუხსნას ახალი თემა. დაფაზე მოცემული აქტივობები ასევე შექმნილი აქვს Powerpoint -ის სლაიდებში. რომელსაც ასევე გაზიარებული აქვს ბავშვებს იმისთვის, რომ მაგალითად რომელიმე მოსწავლეს სთხოვს აქტივობა შეასრულოს დაფაზე და დანარჩენებს კი სთხოვს რომ თავიანთ ბუკებში შეასრულონ მოცემულ დავალებებს იმისთვის, რომ ყველა მოსწავლეს ჰქონდეს შესრულებული ყველა დავალება. (20 წუთი) III-ფაზა: გაკვეთილის ბოლოსკენ მასწავლებელი მოსწავლეებს ურიგებს გასასვლელი ბარათებს, სადაც მოცემული იქნება რამდენიმე შეკითხვა ახალ თემასთან დაკავშირებული . და ამით ამთავრებს გაკვეთილი და ასევე თან შეამოწმებს მოსწავლეთა მიყებული ცოდნა ახალი თემის მიმართ . ( 5 წუთ) |
|
სასწავლო რესურსები |
ამობეჭდილი ბარათები,დაფა,ფერადი,ცარცი,რვეული, კალამი,ჩხირები მოსწავლეების სახლი და გვარებით, |
|
შეფასება |
განმავითარებელი შეფასება |
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1njZSXoOSIlU4MT3AeEyyhy7FjlpZLnyZ/edit?gid=251371034#gid=251371034
https://docs.google.com/presentation/d/1U5hHHA3io4PvfFXWmWvR7oSYuXz2J1D9/edit?slide=id.p1#slide=id.p1
No comments:
Post a Comment